Média, články

Systém Aquion MIOX obdržel certifikát Japonské vodárenské asociace

Vytisknout
( 0 )

Albuquerque, NM – 20.5.2009 – Malá, střední a velká zařízení na výrobu směsných oxidantů obdržela certifikát od Japonské vodárenské asociace (JWWA) s pomocí společnosti Sojitz Corporation, jedné z největších obchodních společností v Japonsku. Systémy Aquion MIOX jsou první generátory pro výrobu dezinfekce v místě certifikované JWWA.

Systémy Aquion MIOX byly podrobeny testům na vyluhování materiálů a přidáním různých chemikálií. Analýza výsledků ukázala, že všechny systémy splňují technické požadavky, standardy výroby a jakosti společnosti JWWA, stejně jako certifikační pokyny uvedené v „Certifikačním manuálu pro výrobu chemikálií v místě použití“.

Generátory pro výrobu směsných oxidantů se používají pro úpravu vodních zdrojů a studní, kde provozovatelé řeší problémy spojené s výskytem biofilmu v rozvodech vody, nedostatečnou hladinou zbytkového chlóru, vzniku vedlejších produktů dezinfekce či problémů s chutí a zápachu vody. Jsou navrhovány podle požadavků na denní spotřebu volného aktivního chlóru v kilogramech za den.
„Jsme velmi potěšeni, že výkon našich zařízení překonal požadavky stanovené Japonskou vodárenskou asociací,“ řekl Carlos Perea, prezident a výkonný ředitel společnosti MIOX. „Je to pro MIOX významný trh a my se těšíme na spolupráci se společností Sojitz a představení bezpečné technologie pro úpravu vody a dezinfekci v Japonsku.“

Čistá technologie MIOX upravuje vodu pomocí zředěného dezinfekčního roztoku, pro jehož výrobu v místě spotřeby je potřeba pouze sůl, voda a elektrická energie. Výroba chlóru v místě spotřeby je bezpečná, ekonomicky efektivní a ohleduplná k životnímu prostředí. Dochází k zásadnímu snížení dopravy a tím k redukci spotřeby paliv a emisí uhlíku. Odpadá nutnost skladovat a nakládat s nebezpečnými chemikáliemi.

Poptávkový formulář