Média, články

Nový certifikát pro velké generátory chlóru

Vytisknout
( 0 )

27. 11. 2006 - MIOX obdržel nový certifikát NSF 61 - schválení bezpečnosti materiálů velkokapacitních generátorů pro výrobu chlóru. Společnost Miox obdržela certifikát NSF International pro své velkokapacitní generátory pro výrobu chlóru, certifikáty se vztahují na produktovou řadu pro výrobu chlornanu sodného a pro výrobu směsných oxidantů. Nově certifikované modely nabízí výrobní kapacitu od 113 do 450 kg volného aktivního chlóru (FAC- free available chlorine) na elektrolytickou buňku za den.

Seznam produktů je uveden v normě NSF/ANSI Standard 61 - Složky úpraven pitné vody – účinky na zdraví (Drinking Water System Components – Health Effects). Procedura certifikace zahrnuje toxikologické zhodnocení jednotlivých produktů pro kontrolu, že se žádné kontaminanty nevyluhují do pitné vody, tovární kontrolu a testování produktu dle norem NSF.

Nový certifikát podle normy NSF Standard 61 rozšiřuje již existující seznam produktů malých a středních kapacit o generátory chloru s velkou kapacitou a nádrže pro směsné oxidanty chlóru s objemem od 0,25 m3 do 22 m3. Řada MIOX SAL je navíc certifikována dle normy NSF 50 - Složky rozvodného systému vody a souvisejících materiálů pro bazény, lázně a podobná zařízení.

Produkty, které získaly značku certifikace, prochází pečlivým testovacím procesem. Společnost NSF zajišťuje každoroční kontrolu a průběžné testování produktů.

NSF (National Sanitation Foundation) bylo založeno roku 1944 pro tvorbu norem a odborných posudků na produkty přicházejí do kontaktu s vodou, potravinami, životním prostředím a vzduchem v problematice veřejného zdraví. NSF je mezinárodně uznávaný nezávislý neziskový normalizační institut akreditovaný Americkým národním normalizačním institutem ve Spojených státech amerických (the American National Standards Institut), Normalizační radou v Kanadě (the Standards Council of Canada) a Holandskou akreditační radou pro Evropskou Unii.

Seznam jednotlivých produktů je k nalezení na webových stránkách NSF (v anglickém jazyce).

Společnost Aquion, s.r.o. je distributorem firmy MIOX v České a Slovenské republice. Pokud máte zájem o další informace, napište si na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Poptávkový formulář