Aktuality

Zařízení Aquion MIOX brzy dosáhne 25 000 provozních hodin bez poruchy!

Vytisknout
( 0 )
Zobrazení: 8684

25 000 hodin v provozu – již téměř 8 let pomáháme zajišťovat chutnou a zdravotně nezávadnou vodu

Technologie Aquion MIOX pomáhá při úpravě, dezinfekci a hygienickém zabezpečení vody. Nejstarší jednotka na našem území dosáhla na konci minulého roku 25 000 provozních hodin. Přejeme jí dalších bezporuchových  25 000 provozních hodin.

Jak zajistit zdravotně nezávadnou, chutnou pitnou vodu, která má navíc ve sklenici jiskru? Jak se preventivně ochránit proti incidentům s kvalitou vody, jaký  se stal například loni v Praze Dejvicích? Jak využít stejné technologie také pro zlepšení vločkování nebo pro odstraňování železa a manganu? Jak mít co nejméně starostí a rizik s provozem zařízení pro dezinfekci a hygienické zabezpečení vody?

Technologie Aquion MIOX je provozně jednoduchá a s nízkými nároky na údržbu. Stávající prostředky, používané pro dezinfekci a hygienické zabezpečení vody, či pro její oxidaci, nejsou bezpečné. Představují s různou mírou bezpečnostní riziko a mohou mít negativní účinky na kvalitu vody nebo na její organoleptické vlastnosti anebo na obojí, dle použité technologie. Zároveň tyto technologie mají větší provozní náklady a dokonce může dojít až k významným haváriím.

Generátory směsných oxidantů vyrábějí roztok oxidantu do 1 %, proto nejsou potřeba, a to i přestože se jedná o silný oxidant, bezpečností listy, ochranné pomůcky ani další bezpečnostní agendy. Výroba probíhá vždy v denním cyklu. To znamená, že během dne vyrobený oxidant hned spotřebujete. To má příznivý vliv na stabilitu úpravy. Nedochází ke stárnutí oxidantu.

Investiční náklady, potřebné pro pořízení zařízení se vrací v nižších provozních nákladech, nižší míře rizika, v eliminaci otázek spojených s bezpečností a v lepší kvalitě vody. Naskýtá se otázka, proč  měnit „tradiční“ technologie na bázi chloru, ať už se jedná o plynný chlor, chlornan sodný nebo chlordioxid, když s nimi  umíme pracovat a fungují? Důvody jsou mimo jiné v příznivém vlivu směsných oxidantů na kvalitu vody, případně na proces její úpravy. Odpadá také riziko při nakládání s rizikovými chemikáliemi. A provozní náklady jsou nižší a nároky na údržbu minimální. S technologií Aquion MIOX budete mít lepší kvalitu vody a méně starostí.

Použití technologie Aquion MIOX vám pomůže zlepšit kvalitu vody, lépe se ochránit v případě, že by vznikl incident s kvalitou vody, kterých bylo v roce 2015 hned několik a eliminovat stávající rizika. Zároveň může pomoci snížit provozní náklady na dezinfekci a hygienické zabezpečení vody a případně na její úpravu.

Směsné oxidanty vyrábíme elektrolýzou solanky, při níž vzniká roztok chlornanu sodného a peroxidu vodíku. Dodáváme zařízení o kapacitě 0,15 – 0,9 – 6,8 - 13,6 – 20,4 – 27,2 kg ekvivalentu volného aktivního chloru za den. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi vás navštívíme, zhodnotíme vaši technologii a nabídneme řešení na její vylepšení.

Na obrázku vidíte displej generátoru směsných oxidant ke dni 20. října. 2015. Chcete-li vědět, o jakou úpravnu se jedná, pošlete nám Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Stav provozních hodin k 20.10.2015

Využití směsných oxidantů:

- pro úpravny pitné vody
- pro bazény, vířivky a wellness
- pro odpadní vodu
- pro vodu v otevřených chladících okruzích

Dezinfekční zařízení Aquion MIOX je systém pro výrobu směsných oxidantů elektrolýzou solanky v místě použití. Aquion MIOX je provozně jednoduchý, vylepšuje organoleptické vlastnosti vody (chuť, pach a „jiskru“ vody), je dostatečně účinný, s nižší dávkou a nižší  produkcí vedlejších produktů dezinfekce. Směsné oxidanty jsou vyráběny v denním cyklu, takže jsou stále čerstvé a stabilizují úpravu vody. Směsné oxidanty obsahují směs chloru a peroxidu vodíku. Pro dezinfekci a hygienické zabezpečení vody používáme oxidant v potravinářské kvalitě, jasného původu.

V případě, kdy se vyskytne incident s kvalitou vody ve veřejném vodovodu, jako tomu bylo nedávno v Praze – Dejvicích, spoléháme na to, že je náš provozovatel veřejného vodovodu dostatečně připraven. V případě, že se takovýto incident vyskytne, znamená to jednak zajistit dobrou dezinfekci a hygienické zabezpečení vody - pomocí zařízení Aquion MIOX, a pak být připraven vodovod co nejrychleji propláchnout.

Naše společnost Aquion, s.r.o. dokáže zpracovat proplachovací plány vodovodu tak, aby bylo možné velmi rychle závadnou vodu z vodovodu vypustit.


Zařízení uvedené do provozu v České republice 1. 3. 2008, Starší typ s kapacitou 1,8 kg/d

Poptávkový formulář
Tento web používá cookies. Používáním této stránky souhlasíte s jeho využitím.