Tento web používá cookies. Používáním této stránky souhlasíte s jeho využitím. 

SouvisejícíPři úklidu archivu jsme objevili článek, zabývající se softwarem SiteFlow. Příspěvek byl publikován v týdenníku Právo v roce 1997

Užitečný český software

Méně rozkopaných ulic, rychlejší odstranění havárií v dodávkách vody, levnější projekt plynofikace - to vše a mnohé jiné zásluhou původního českého softwaru.

Program SiteFlow od Pražské firmy Aquion neni nic jiného než chytrý a užitečný nástroj pro posuzování stávajícího stavu a projektování nových inženýrských sítí.Obvyklými uživateli jsou projektanti a provozovatelé těchto sítí a v neposlední řadě městské a okresní úřady. Program zefektivňuje a zrychluje práci inženýra a automatizuje tvorbu výkresové dokumentace. Usnadňuje plánování nových sítí, jejich rekonstrukci a opravy včetně havarijních plánů.

Příkladem může být modelování výpadku vodovodu při vzniku větší poruchy, kdy lze dopředu stanovit, jak velká oblast bude bez vody.

Například model pražského vodovodu byl zpracován tímto programem, stejně jako generel nízkotlakého plynovodu v Českých Budějovicích, či posouzení skupinového vodovodu v Mladé Boleslavi-Kosmonosy. SiteFlow je 32-bitový program, který si velmi dobře rozumí s Windows 95 a Windows NT.

Pochopitelně jeho silnou stránkou je bezproblémová spolupráce se standardem v oblasti trojrozměrné grafiky AutoCAD Release.

 

Zobrazený počítačový model sítě je prací studentů FSV ČVUT v Praze

Aquion s.r.o, Osadní 324/12a, Praha 7, 170 00; T: + 420 283 872 265/266, M: +420 724 187 044 , E: info@aquion.cz